Z naszą pomocą prace remontowe i wykończenie wnętrz nie będzie takie straszne. Dzięki współpracy z najlepszymi specjalistami z branży budowlanej, hydraulicznej, elektrycznej, meblarskiej itd. jesteśmy w stanie szybko, bezproblemowo fachowo stworzyć funkcjonalną i piękną przestrzeń. Bez względu na to, czy będzie to lokal z rynku wtórnego, czy pierwotnego czy będzie to lokal mieszkalny czy też użytkowy. Nie wierzysz? Sprawdź sam. Jesteśmy w stanie zaprezentować nasze realizacje nie tylko na zdjęciach czy projektach, chętnie cię zaprosimy na prezentacje  realnego mieszkania czy lokalu.  

Prace remontowe – czy musi być pod górę?

Dla wielu osób prace remontowe to przysłowiowa „kula u nogi”. Jeśli czujesz podobnie, jesteś w dobrym miejscu. Alfa Styl sprawi, że remont mieszkania, domu, czy innego budynku nie będzie już spędzał snu z powiek. Zapewniamy kompleksową obsługę, która się kończy na oddaniu kluczy właścicielom i wprowadzeniu się do lokalu przez nich. Rozwiązanie to sprawia, że nie martwią się oni absolutnie o nic. Po naszej stronie pozostaje zakup i dostawa materiałów, wszelki ewentualne braki czy nie przewidziane problemy bierzemy na siebie. Ustalenie harmonogramów prac poszczególnych ekip, nadzór jakości wykonania prac, zgodność z projektem,  a także nad terminem realizacji. Decydując się na nasze usługi Klienci przekonali się, że remont nie musi być trudny, a oni oszczędzają czas, pieniądze i nerwy. 

Alfa Styl Lublin - prace remontowe
Alfa Styl Lublin – prace remontowe

“Jaka cena za prace remontowe?” – to najczęstsze pytanie Klientów

Często Klient, który się do nasz zgłasza od razu pyta: “jaka będzie cena za prace remontowe?”. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Koszt prac remontowych uzależniony jest od wielu czynników, dlatego zawsze wszystkie prace wyceniamy indywidualnie. Można założyć, że średni koszt wykończenia domu lub mieszkania to około 900 zł / mkw. Należy przy tym pamiętać, że jest to cena orientacyjna, które pod wpływem różnych czynników może się zmienić, szczególnie jeśli przewidujemy gruntowny remont a nie tylko same wykończenie wnętrz.

Zanim wycenimy prace, informujemy Klientów, że remont starego mieszkania zazwyczaj rynku wtórnego zazwyczaj wiąże się z większymi kosztami, niż wykończenie przestrzeni w stanie deweloperskim. W tym wypadku często zmienia się układ funkcjonalny pomieszczeń, co wiąże się z doprowadzeniem mieszkania do stanu deweloperskiego. Dopiero później jest możliwość jego wykończenia.

Alfa Styl Lublin - prace remontowe
Alfa Styl Lublin – prace remontowe

Żeby dokładnie wycenić inwestycję dzielimy zadanie na dwa etapy.

Dobrze wykonane zlecenie wymaga określonego planu. Firma Alfa Styl zawsze dzieli zadania na dwie podstawowe części, dzięki którym ich wykonanie przebiega sprawnie i bez żadnych kolizji.

Prace remontowe – Etap I

Prace remontowe w starych pomieszczeniach zazwyczaj z rynku wtórnego rozpoczynamy od doprowadzenia go do tzw stanu deweloperskiego. Jest to zazwyczaj koszt około 600 zł / m2. Obejmują one:

  • oczyszczenie ścian i sufitów ze starych tynków oraz okładzin oraz pozostałe demontaże
  • zmiany w układzie mieszkania (wyburzanie i stawianie ścian działowych);
  • montaż lub wymianę stolarki okiennej i drzwiowej;
  • wymianę lub stworzenie posadzek;
  • stworzenie lub wymianę instalacji elektrycznej (stworzenie nowej rozdzielni wewnątrz lokalu);
  • wymianę i dostosowanie  innych instalacji: C.O., kanalizacyjnej, wodociągowej, wentylacyjnej;
  • położenie nowych tynków gipsowych.

Część II

Druga część prac obejmuje właściwe wykończenie wcześniej przygotowanego mieszkania wg przedstawionego wcześniej projektu (technicznego i aranżacyjnego). Jej koszt to zazwyczaj około  900 zł /m2. Cena uzależniona jest od:

  • metrażu lokalu;
  • dokładności wytycznych projektowych oraz braku zmian podczas wykańczania wnętrz;
  • wybranych przez Klienta materiałów wykończeniowych.
Alfa Styl Lublin - prace remontowe zakończone - można się wprowadzać.
Alfa Styl Lublin – prace remontowe zakończone – można się wprowadzać.